Rynek produktów przeznaczonych dla dzieci pełen jest kolorów, dźwięków i wyszukanych, często sztucznych materiałów. Brak spójności, hałas i prawdziwe poplątanie z pomieszaniem stanowią dla wielu rodziców prawdziwą udrękę. Aby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, coraz więcej marek decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty ubrań, akcesoriów i zabawek w duchu retro. Dowiedz się, czym charakteryzuje się styl i dlaczego jest tak uwielbiany przez rodziców!

Styl retro i jego charakterystyka

Wiele osób zdążyło się już przekonać, że moda stale zatacza koło. Co chwilę powracają na sklepowe półki fasony i wzory, które nawiązują do minionych dekad. Najczęściej jednak prezentowane są one w nieco odświeżonym i bardziej nowoczesnym wydaniu. Nie inaczej jest ze stylem retro, który jest ponadczasowy i elegancki, a obecnie przeżywa swój renesans. Bardzo często kojarzony jest z minimalizmem, gdyż jego obecna odsłona w produktach przeznaczonych dla najmłodszych to przede wszystkim naturalne materiały, proste kroje i pastelowe kolory.

Warto wspomnieć, że moda minionych lat często przedkładała perfekcyjny wygląd nad funkcjonalność. Tego typu aspekt, na szczęście nie przetrwał próby czasu i obecnie producenci ubrań dla najmłodszych zwracają szczególną uwagę na zapewnienie dzieciom wygody i bezpieczeństwa.

Styl retro i powrót do przeszłości…

Wielu producentów zarówno akcesoriów, zabawek, jak i ubrań pragnie przywrócić produktom dawną nieskazitelność i niewinność. Unikając pstrokatości i przeładowania, oferują dzieciom urocze i słodkie produkty. Co ważne, są one również „surowe”, co daje maluszkom ogromne pole do rozwijania własnej wyobraźni i indywidualnego kształtowania swojego świata.

Klimat retro roztacza wokół siebie aurę tajemniczości, która pobudza zmysły i dziecięcą kreatywność. Ubrania Duende tworzone w klimacie retro są wygodne, stylowe i oryginalne. Wykorzystywane do ich produkcji naturalne materiały z niewielkim dodatkiem elastanu zapewniają najmłodszym najwyższy komfort i wygodę w każdych warunkach. Nasze ubrania mają pomagać dzieciom w kontakcie z naturą. Prosty, niekrępujący ruchów fason umożliwia swobodne chodzenie po drzewach, siedzenie w błocie czy turlanie się po zielonej łące. Rezygnacja z przesadnych dekoracji i intensywnych kolorów pozwala na spontaniczność i eksplorowanie świata na własnych zasadach.

Duende – ubrania retro dla najmłodszych

Kolorystyka

Projektując i tworząc ubrania dla najmłodszych, pragnęliśmy dostarczyć im jak najlepszych warunków do poznawania otaczającego ich świata i obcowania z naturą. Dla nas najważniejsze są bowiem dziecięce emocje, ich ekspresja, a przede wszystkim autentyczność. Nie chcieliśmy, aby cechy te zniknęły pośród pstrokatych dekoracji i dominujących kolorów. Dlatego zdecydowaliśmy się na stonowaną kolorystyką nawiązująca do stylu retro. W naszej ofercie znaleźć można barwy, takie jak pastelowy róż, zgaszony pomarańcz, a także butelkowa zieleń. Ograniczenie się do tych kolorów jest ograniczeniem jedynie pozornym. W rzeczywistości poszczególne elementy garderoby można ze sobą dowolnie łączyć tworząc niezwykle ciekawe stylizacje dla najmłodszych.

Materiały

Chcąc zapewnić najmłodszym wygodę i komfort, a także mając na uwadze dobro naszej planety, do produkcji ubrań Dudende wykorzystywana jest naturalna bawełna. Jest ona miękka i niezwykle przewiewna. Przyjemna dla delikatnej skóry dziecka, pozwala jej oddychać i zapewnia odpowiednią temperaturę. Bawełna jest również bezpieczna dla osób, które zmagają się z alergiami skórnymi.

W naszych ubraniach znaleźć można także niewielką ilość elastanu, który sprawia, że tkanina staje się bardziej elastyczna i cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Fason

Fason naszych ubrań to minimalizm w najczystszej postaci. Ubrania dla dzieci Duende są proste i luźne. Nie krępują ruchów, zapewniając pełną swobodę! Większość elementów garderoby Duende to ubrania jednokolorowe. Niektóre elementy posiadają białe oblamówki, które stanowią delikatny akcent dekoracyjny. Mówiąc o dodatkach nie można zapomnieć o guzikach z łupin kokosa. Każdy z nich jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju – zupełnie jak dzieci! Ten uroczy element dekoracyjny znaleźć można w naszym Jupiterze, czyli praktycznym kombinezonie.

Połączenie tych trzech elementów pozwoliło stworzyć wyjątkowe produkty w stylu retro, które są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim wielosezonowe i uniwersalne. Idealnie sprawdzą się zarówno u chłopców, jak i dziewczynek. Zakochani w niepowtarzalnym i tajemniczym stylu retro pragniemy oferować ubrania dla dzieci, które będą trwałe, wygodne i przyjazne dla środowiska.

×