Przygotowując wyprawkę dla dziecka, można dosłownie stracić głowę. Niezwykle bogata oferta dziecięcych ubrań, które bardzo często zachwycają niepowtarzalnym designem, sprawia, że w małej szafie pojawiają się zarówno te potrzebne, jak i mniej potrzebne pozycje. Odpowiedzią na problem „zbyt wielu ubrań” może być tzw. moda wielosezonowa.

Problemy z zakupem ubrań dla dzieci

Rodzicielstwo to magiczny czas, w którym absolutnie najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort najmłodszego członka rodziny. Chcąc zapewnić mu najwyższy stopień wygody, bardzo często wpada się w prawdziwy szał zakupów i podejmuje się nie do końca przemyślane decyzje. Jednym z problemów jest zbyt duża liczba ubranek dziecięcych. Ze względu na szybki wzrost maluszków, szczególnie na początku ich życia, większość z tych uroczych śpioszków, body czy skarpeteczek, nie zostanie nawet raz założona. W dość szybki czasie okaże się, że nieużywane ubrania wylądują na dnie szafy. Aby temu zapobiec, dobrze jest dokładnie zaplanować garderobę dziecka i starać się nie ulegać stale zmieniającej się modzie.

Fast fashion… jak się przed tym ustrzec?

Obecnie panujących trend na tzw. fast fashion nie jest dobry ani dla portfela, ani dla środowiska. Szybko zmieniające się kolekcje ubrań kiepskiej jakości, wymuszają poniekąd regularne zakupy. O negatywnym wpływie takich praktyk na otaczający na świat pisaliśmy we wcześniejszym artykule – Czym jest moda zrównoważona?.

Wybierając się na zakupy, należy dobrze zastanowić się, co w danym momencie (i czy w ogóle) jest dziecku potrzebne. Najlepiej jest zrobić przegląd szafy i prześledzić, które z elementów garderoby są absolutnie niezbędne, a także zastanowić się nad ich kolorystyką. Dobrze, by dziecięce ubrania były jak najbardziej neutralne, aby zapewnić dużą swobodę w ich doborze.

Ubrania na kilka sezonów – czy to możliwe?

Nieprzemyślane decyzje, słaba jakość ubrań i niedopasowanie rozmiaru to prosta droga do tego, by nowe ubrania stały się niepotrzebne. Jednym ze sposobów, by tego uniknąć, jest kupowanie ubrań wielosezonowych. Ale jak kupować dzieciom ubrania, które mają posłużyć więcej niż sezon?

Nasza marka Duende powstała z miłości do prostoty, ekspresji, autentyczności i… naszej planety. Oferujemy dziecięcej ubrania w prostej formie i neutralnych, spokojnych kolorach, zapewniając im pełną swobodę zarówno ruchów, jak i wyobraźni. 

Oprócz funkcjonalności i subtelności pragniemy oferować także ubrania w duchu mody zrównoważonej, która zakłada m.in. przekazywanie ich z pokolenia na pokolenie, a także korzystanie z nich przez więcej niż jeden sezon. Wysokiej jakości materiał, precyzja wykonania, a także ponadczasowy charakter pozwalają na dzielenie elementów garderoby niezależnie od płci.

Ubranka całoroczne w Duende

Niemal całość naszej oferty to ubrania wielosezonowe. Idealnie sprawdzają się zarówno w cieplejsze lato, jak i chłodniejszą jesień czy zimę. To wszystko zasługa:

  • wysokiej jakości bawełny, która pozwala skórze swobodnie oddychać niezależnie od temperatury,
  • luźnego i prostego kroju naszych ubrań.

Decydując się na zakup tego typu elementów garderoby, nie zachodzi konieczność zakupu kolejnych po zaledwie 3-4 miesiącach. Inwestycja w lepszej jakości ubrania z pewnością okaże się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę także ze względów ekologicznych. Ograniczenie zakupów i zerwanie z trendem tzw. fast fashion prowadzi do znacznej oszczędności wody, energii elektrycznej oraz zmniejszenia ilości odpadów, wynikających z funkcjonowania przemysłu odzieżowego. Warto wspomnieć, że do minimum staramy się ograniczyć ślad węglowy – całość produkcji odbywa się bowiem na terenie naszego kraju.

Życie w duchu mody zrównoważonej i zaopatrywanie się w wysokiej jakości ubrania, które są uniwersalne i całoroczne, to ogromny krok w stronę polepszenia kondycji naszej planety. Nie tylko jako producenci ubrań, ale przede wszystkim jako rodzice, mamy świadomość zagrożeń, jakie czekają przyszłe pokolenia. Mając tę świadomość, a także możliwości, chcemy zmieniać świat na lepsze, by zaoferować dzieciom godne warunki życia i rozwoju.

×