W życiu każdego człowieka zdarzają się takie dni, które warto celebrować. Jednym z nich niewątpliwie są urodziny. Poznaj kilka pomysłów na prezent dla rocznego dziecka i spraw mu przyjemność!

Jaki prezent na roczek będzie najlepszy?

Wbrew pozorom wybór prezentu dla rocznego dziecka wcale nie musi być taką łatwą sprawą – szczególnie, jeżeli chce kupić się prezent nie tylko praktyczny, ale i idealnie dopasowany do potrzeb malucha. Niezwykle szeroki wybór akcesoriów czy ubrań przyprawia o prawdziwy zawrót głowy i uniemożliwia podjęcie ostatecznej decyzji.

Roczek to wyjątkowy czas w życiu dziecka. Zaczyna ono bowiem zdecydowanie intensywniej odbierać świat i zwracać uwagę na docierające zewsząd bodźce. Maluch jest coraz bardziej ciekawy świata, wskazuje przedmioty, które go interesują, a także rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe. Zaczyna wypowiadać coraz więcej słów i coraz więcej z nich również rozumie. Roczne dziecko jest bardzo ruchliwe i pomysłowe. Lubi przekładać przedmioty, otwierać szafki, zaglądać do szuflad. Zauważa inne dzieci, ale nie ma ochoty się z nimi bawić. Wybierając dla niego prezent warto mieć na uwadze, że roczne dziecko uwielbia doskonalić nowe umiejętności. Dobrze zatem decydować się na takie prezenty, które będą go w tym wspierać.

Co kupić dziecku na roczek?

Zabawki do układania

Mając na uwadze zamiłowanie dziecka do bawienia się różnymi przedmiotami, rzucania nimi i przekładania z miejsca na miejsce, dobrym pomysłem jest sprawienie mu zabawek do układania. Roczek to idealny czas na to, by wprowadzić do planu dnia układanie puzzli czy też różnego rodzaju układanek, takich jak np. drewniane wieże czy piramidy. Ważne, by zabawki te były dostosowane do wieku dziecka, a także posiadały niezbędne certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie ich używania.

Książki

Kolejną ciekawą propozycją prezentu dla malucha są książeczki. Wybierając je warto zwracać uwagę na to, czy ich zawartość jest dostosowana do umiejętności poznawczych dziecka. Najlepiej sprawdzą się takie, które posiadają dużych rozmiarów grafiki, a także jak najmniej treści. Idealny pomysłem jest zakup książek, które skupiają się wokół wyrażeń dźwiękonaśladowczych, a także samogłosek.

Jeździki

Roczne dziecko uwielbia ruch i zaczyna stawiać już swoje pierwsze kroki. Aby wesprzeć go w nauce chodzenia (i sprawdzić przy tym ogromną radość) można obdarować małego solenizanta jeździkiem. Oprócz doskonalenia umiejętności motorycznych, zabawa jeździkiem będzie również doskonałą frajdą. Szeroki wybór tego typu akcesoriów z pewnością pozwoli wybrać taki, który będzie także atrakcyjny wizualnie.

Klocki

Klocki to jedna z podstawowych zabawek dla każdego dziecka. Zabawa nimi rozwija małą motorykę, a także ćwiczy koordynację ręka-oko. Ponadto klocki stanowią doskonałe narzędzie do nauki myślenia przyczynowo-skutkowego, a także nauki kształtów, kolorów czy też przestrzennych relacji. Dziecko może także budować wymyślne konstrukcje i rozwijać swoją dziecięcą wyobraźnię i kreatywność.

Ubranka

To propozycja z serii: tych praktycznych. Ubrania to zawsze dobry pomysł na prezent, pod warunkiem, że zna się rozmiar dziecka. W Duendespace znaleźć można wyjątkowe propozycje dziecięcej garderoby, które zachwycają nie tylko designem, ale i praktycznością. Naszym produktem flagowym jest Jupiter – wszechstronny i uniwersalny kombinezon, który może również stać się piżamą. Wykonany z wysokiej jakości materiału, pobawiony gumek i ściągaczy, stanowi doskonały element garderoby małego podróżnika. Obecność odpinanej klapy umożliwia szybką zmianę pieluszki, a także skorzystanie z nocnika.

Na co zwrócić uwagę wybierając prezent dla rocznego dziecka?

Kupując prezent dla rocznego dziecka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by był on dopasowany do jego wieku. Niezależnie od tego, czy jest to zabawka, akcesorium, czy element garderoby, bardzo ważny jest materiał. Najlepiej by był naturalny, a tym sposobem bezpieczny dla dziecka. Idealnie sprawdzą się zatem zabawki drewniane czy też ubrania wykonane z bawełny. Wybierając prezent dla dziecka uwagę zwrócić należy także na to, czy posiada on wszelkie atesty i certyfikaty potwierdzające wysoką jakość.

×