Ubrania to jedne z niezbędnych elementów każdej dziecięcej wyprawki. Ich zakup to jednak nie lada wyzwanie. Dowiedz się, na co zwracać uwagę kupując dziecięcą odzież, by oprócz estetycznego wyglądu była ona także praktyczna. 

Jak kupować ubrania dla dzieci?

Ubrania dla dzieci kupuje się właściwie cały rok. Jest to wynikiem szybkiego wzrostu maluchów, a także dość intensywnej eksploatacji. Dzieci z ubrań albo wyrastają, albo (jeżeli ubrania są kiepskiej jakości) skutecznie je niszczą, sprawiając, że nadają się jedynie do wyrzucenia. Wybór dziecięcej odzieży, podobnie jak tej dla dorosłych, jest przeogromny. Różnorodne fasony, materiały i kolory pozwalają na idealne wystylizowanie dziecka. Jednak warto zadać sobie pytanie, czy estetyka to jedyna rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę, kupując ubrania dla swojego dziecka? Odpowiedź, oczywiście, brzmi: nie. 

Ubrania dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Tworząc wyprawkę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii. 

Materiał 

Absolutnie najważniejszym aspektem jest materiał. Warto zatem wyrobić w sobie nawyk czytania metek przy dziecięcych ciuszkach. Unikać należy przede wszystkim ubrań zrobionych ze sztucznych materiałów. Są one bardzo często przyczyną wielu alergii i podrażnień delikatnej skóry dziecka. Ubrania te nie są przewiewne, co prowadzić może do przegrzania organizmu i wielu poważnych problemów zdrowotnych. Najlepiej wybierać ubrania zrobione naturalnych materiałów z ewentualną, niewielką domieszką elastanu. Należy do nich przede wszystkim bawełna, która jest nie tylko przyjemna dla skóry, ale i zapewnia odpowiednią termoregulację, co jeszcze szczególnie istotne w ciepłe dni. Uwagę zwrócić należy także na użyte barwniki czy materiał, z jakiego zrobione zostały guziki. Za wszelką cenę unikać należy sztucznych substancji i niklu.  

Rozmiar

Kolejną, niezwykle ważną, kwestią jest wybranie odpowiedniego dla dziecka rozmiaru. Ze względu na to, że najczęściej nie ma możliwości przymierzenia ubranka, warto znać jego dokładny rozmiar i wymiary. Na metkach podawane są najczęściej dwa warianty: wzrost dziecka oraz jego wiek. Nie warto jednak w 100% się tym kierować. Najlepiej jest zmierzyć obecne ubranko dziecka i z tą informacją udać się do sklepu – stacjonarnego bądź internetowego. Aby uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań związanych ze zbyt szybki wyrośnięciem dziecka z poszczególnym elementów garderoby, najlepiej kupować ubranka dokładnie wtedy, gdy są one potrzebne. 

Fason 

W garderobie małego dziecka powinny znajdować się ubranka, które są bezpieczne i praktyczne. Kupując je dla swojego dziecka, należy zwrócić uwagę na odpowiedni krój. Poszczególne elementy garderoby nie powinny krępować ruchów, uciskać i powodować bolesnych otarć. Należy unikać zatem twardych materiałów, a także wszelkich ozdób, które mogą powodować podrażnienie skóry, np. cekinów. 

Ponadto starsze dzieci zaczynają zwracać coraz większą uwagę na wygląd ubrań. Aby czuły się dobrze w swojej stylizacji, warto brać ich zdanie pod uwagę, wybierając się na zakupy. 

Oryginalne ubrania dla dzieci – gdzie je znaleźć?

Estetyka ubrań nie jest jednak istotna wyłącznie dla starszych dzieci. Bardzo dużo rodziców również zwraca uwagę na wygląd ubranek. W ofercie naszego sklepu Duendespace znaleźć można nietuzinkowe i oryginalne ubranka dla dzieci utrzymane w stylistyce retro. Produkty szyte są z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu są nie tylko bezpieczne i niezwykle miłe dla skóry dziecka, ale i trwałe. Pragniemy, aby dzieci w naszych ubraniach czuły się wygodnie i komfortowo. Duende pozbawione jest niewygodnych gumek i trudnych w czyszczeniu materiałów. Prosty krój, wysoka jakość i naturalne kolory to przepis na ponadczasowe ubrania, którymi można dzielić się z rodzeństwem. Nasze ubranka utrzymaną są w stylistyce retro i pozbawione pstrokatych ozdób. Ograniczając dziecku niepotrzebne bodźce np. w postaci intensywnych kolorów, pobudzamy jego wyobraźnię i kreatywność. Tworzone przez nas ubranka to odpowiedź na wiele potrzeb. Jednym z wiodących produktów jest Jupiter - idealny zarówno na dzień, jak i na noc. Kombinezon z klapą na pupie sprawdza się zarówno u dzieci z pieluszką, jak i tych, które są w trakcie odpieluchowywania. 

×