Święta to idealna okazja do sprawienia przyjemności najbliższym, szczególnie tym najmłodszym. Kiedy tylko choinka stanie w domu, dzieci z niecierpliwością zaczynają zaglądać pod drzewko, wyczekując prezentów. Przekonaj się, jak kupić trafiony podarunek, który nie znudzi się pociesze po kilku dniach.

Prezent dla dziecka – skąd wziąć pomysł?

Dziecięce pokoje są wypełnione różnymi zabawkami. Dlatego znalezienie wzbudzającego ciekawość prezentu może okazać się niezwykle trudne. Idealne prezenty to takie, na które najmłodsi czekają z utęsknieniem. Najprościej dowiedzieć się, czego maluch pragnie i podarować mu to, o czym marzy. Chcąc obdarować dziecko znajomych bądź rodziny, najprościej zapytać jego rodziców, co sprawi mu największą frajdę. W przypadku braku możliwości podpytania warto pomyśleć nad czymś, co pozwoli rozwijać zainteresowania dziecka. Szukając prezentu dla swojej pociechy, warto zachęcić ją do napisania listu do Świętego Mikołaja, w którym będzie mogła opisać swoje marzenia. Można także obserwować lub dyskretnie podpytać dziecko, co chciałoby dostać.

Pomysł na prezent to najważniejszy krok. Następnie można przejść do działania. Warto wybierać doskonałe gatunkowo produkty, które będą służyły dzieciom jak najdłużej. Kupując prezenty, warto zwrócić uwagę na jakość i sposób ich wykonania, a także na bezpieczeństwo korzystania z nich.

Co kupić dziecku na święta?

Wyjątkowy prezent pod choinkę dla dziecka może bawić i uczyć, rozwijając różne umiejętności oraz kształtując pasje. Podarunek musi być dopasowany przede wszystkim do wieku i możliwości dziecka. Powinien odpowiadać poziomowi rozwoju pociechy i zachęcać do zdobywania kolejnych umiejętności.

Funkcjonalny prezent dla niemowlaka

Największą trudność może sprawić kupno prezentu dla niemowlaka. Niezwykle przydatne okażą się wyjątkowe ubranka Duende w komplecie z pampersami. Oprócz naszego Jupitera, czyli funkcjonalnego kombinezonu, doskonałym pomysłem na prezent może być także luźny komplet, który sprawdzi się niemal o każdej porze roku. Tego typu produkt można sprezentować także mamie bądź babci. Pozwoli to stworzyć wyjątkowy portret rodzinny i pokoleniowy, stanowiący doskonałą pamiątkę na długie lata.

Na prezent dla niemowlaka doskonale sprawdzą się także zabawki, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród rodziców najmłodszych. Świetnym pomysłem będzie:

  • atrakcyjna mata edukacyjna wyposażona w wiszące lusterka, gryzaki i grzechotki stwarzająca niesamowitą przestrzeń do zabawy; mata umożliwi ćwiczenie dziecku małej i dużej motoryki, np. koordynacji, sięgania, chwytania i obracania przedmiotów,
  • zabawka sensoryczna, która pobudzi rozwój zmysłów i zachęci do odkrywania interesującej rzeczywistości,
  • drewniana huśtawka, na której siedzące dzieci z pewnością polubią się bujać; huśtawka pozwoli ćwiczyć maluchowi zmysł równowagi, a rodzicom da chwilę wytchnienia w noszeniu pociechy na rękach.

Oryginalny prezent dla starszych dzieci

Dla starszaków rewelacyjnie sprawdzą się ponadczasowe klasyki:

  • zabawki edukacyjne, tj.: planszówki, puzzle i książki do aktywnego czytania, łączące w sobie naukę i doskonałą rozrywkę,
  • instrumenty muzyczne, np. tamburyn, dzwoneczki czy kastaniety, zapewniające aktywne i twórcze spędzenie czasu,
  • klocki dopasowane do zainteresowań najmłodszych, ćwiczące wyobraźnię i umożliwiające składanie wyjątkowych konstrukcji,
  • zabawki rozwojowe, produkty kreatywne typu DIY i zestawy doświadczalne pomagające poznawać świat, rozwijać pasję tworzenia oraz odkrywania.

Warto zwrócić uwagę na występujące na zabawkach motywy bajkowe, które mogą inspirować najmłodszych do zabawy.

Praktyczny i niezapomniany prezent

Użyteczny produkt to ciekawy pomysł na prezent pod choinkę dla dziecka, który ucieszy zarówno dziecko, jak i jego rodziców. Dla młodych artystów doskonale sprawdzą się dobrej jakości zestawy kredek lub flamastrów, natomiast dla małych uczniów – plecak do szkoły.

Doskonałe będą także prezenty, które umożliwią spędzanie czasu z najbliższymi, a także takie, dzięki którym najmłodsi mogą przeżyć niezwykłe przygody. Oryginalnym podarunkiem będzie bilet do zoo albo wycieczka do parku rozrywki. Taki prezent zostanie w pamięci dziecka na dłużej, ponieważ bazuje na doświadczeniach. Będzie także okazją do spędzenia w niebanalny sposób wspólnego czasu z rodzicami. Maluch w każdej chwili będzie mógł wrócić do wspomnień.

Warto wybierać prezenty gwiazdkowe, które będą cieszyły przez długi czas, a nie wyłącznie w momencie rozpakowania. Kolorowe niespodzianki przyciągają spojrzenia dzieci, dlatego warto zadbać nie tylko o zawartość, ale również o opakowanie.

×